Program

D Z I E Ń 1

Wyjazd ze Szczecinka, po drodze postój we Wrocławiu, stolicy, gdzie historia, rozrywka i nauka przeplatają się ze sobą,  spacer po wrocławskiej Starówce z przewodnikiem “krasnalim szlakiem”, zobaczymy najważniejsze zabytki miasta – m.in.: ratusz,pręgierz, pomnik Aleksandra Fredry, Plac Solny czy kamienice Jaś i Małgosia. Dalsza droga do Karpacza, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne wyjście w góry z przewodnikiem., Śnieżka – symbol Karpacza i najwyższy szczyt Karkonoszy, zabytkowa kaplica św. Wawrzyńca (patrona przewodników górskich) z II połowy XVII w., oraz futurystyczne budynki-dyski Obserwatorium Meteorologicznego, ze szczytu Śnieżki roztaczają się niesamowite widoki na Karpacz i okolicę, (wjazd kolejką linową na Kopę 1353 m n.p.m.– przejazd w dwie strony), później około godzinny spacer na szczyt Śnieżki. Na powrocie wizyta w Świątyni Wang, obiadokolacja. nocleg.

D Z I E Ń 3

Przejazd do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, rezerwatu przyrody bogatego w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety, Głowa Cukru, Żółw czy Starosta i Starościna, J.W. Goethego, wodospady oraz jeziorko po dawnej piaskowni, rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi. Powrót do Karpacza, obiadokolacja, nocleg.

D Z I E Ń 4

Śniadanie. Przejazd w okolice Szklarskiej Poręby, najbardziej znany głaz w Karkonoszach, Chybotek, Wodospadu Szklarki – drugiego pod względem wysokości wodospadu w polskich Karkonoszach, przejazd do Sobieszowa i wejście na położone nieopodal ruiny Zamku Chojnik, powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

D Z I E Ń 5

Śniadanie. Przejazd do czeskiej miejscowości uzdrowiskowej Janské Lázně na wyjątkowy spacer Ścieżką w Koronach Drzew, później wjazd kolejką gondolową na szczyt Czarnej Góry (Černá Hora), przejazd powrotny do Karpacza.

D Z I E Ń 6

Śniadanie. Przejazd do centrum Szklarskiej Poręby i spacer po mieście, tego dnia odwiedzimy również słynny „zakręt śmierci”. Powrót do Karpacza. Spacer po mieście. Gry i zabawy na terenie pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.

D Z I E Ń 7

Śniadanie. Przejazd na skocznię narciarską w Harrachowie. W drodze powrotnej do Karpacza zatrzymujemy się na spacer do uroczego wodospadu Kamieńczyk. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja. Nocleg.

D Z I E Ń 8

Wykwaterowanie. Śniadanie. Przejazd w kierunku domu.


CENA: 2300zł

Cena zawiera:

✅ codzienne lekcje języka angielskiego

✅ transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV

✅ 7 noclegów w w pensjonacie Pegaz w Karpaczu, łazienka w każdym pokoju

✅7 śniadań

7 obiadów (w niektóre dni zastępczo pakowany lunch na wyjazd)

✅ 7 kolacji

✅ usługę przewodników lokalnych w miejscach gdzie jest to wymagane

✅ opłaty drogowe i parkingowe

✅ podatek VAT

✅ ubezpieczenie NNW 15000zł, podczas wycieczek zagranicznych również KL na kwotę 30000€

✅ składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów

✅ opiekę 4 nauczycieli

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 200zł):

☑ Śnieżka (kolejka) Ardspach + łódka

☑ Szklarka – wejście do parku

☑ Janke Laznie

☑Wjazd na szczyt Czarnej Góry

☑ Chojnik