Old School of English & Biuro Turystyczne VOYAGE
zapraszają na
OBÓZ JĘZYKOWY W ANGLII I SZKOCJI

TERMIN 16.07 – 25.07.2024

PROGRAM:

1 DZIEŃ: Wyjazd z miejsca zamieszkania godz. 15.30 Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ: Przeprawa Eurotunelem. Przyjazd do Londynu na zakwaterowanie ok. godz. 09.00. Po odświeżeniu wyjście na pierwsze zwiedzanie. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczynamy od London Bridge, następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski i Galeria Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Przejazd metrem do dzielnicy West – End ze słynnym China Town, Soho i Piccadilly Circus. Czas na lunch. Wizyta w największym w Londynie sklepie z zabawkami – Hamley’s. Wieczorem powrót do ośrodka na obiadokolacje i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Yorku – spacer po Starym Mieście: Coppergate, Merchant Adventurer’s Hall, Whip-ma-whop-ma-gate, The Shambles – ulicą pokazująca świat średniowiecza, pomnik Cesarza Konstatntyna i rzymska kolumna, York Minster – niesamowita perła gotyku angielskiego, Minster Yard, spacer po murach obronnych; Monk Bar; lunch; przejazd na zakwaterowanie i nocleg w Edynburgu.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Edynburga, m.in. Royal Mile, Edinburgh Castle z którego, ze względu na doskonałe położenie na wzgórzu rozciąga się piękny widok na miasto, Camera Obscura. Powrót do Ośrodka na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Po śniadaniu kolejny dzień pełen wyjątkowych atrakcji. W przepięknym krajobrazie polodowcowym zobaczymy urok prawdziwej Szkocji. Przejedziemy przez the Trossachs, góry związane z postacią szkockiego rozbójnika Roba Roya. Zwiedzimy Dolinę Łez – nie ma drugiego takiego miejsca w Szkocji – jest ona jej symbolem, małą miniaturką, są tu strome, majestatyczne szczyty, piękne jeziora i połacie wrzosowisk. To również ważne historycznie miejsce. Niejedna łza tu popłynie, gdy zachwycimy się malowniczym krajobrazem lub gdy posłuchamy tragicznej historii sprzed trzystu lat. Następnie przejedziemy do położonego u podnóża najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis urokliwego miasta Fort William. W pobliżu postaramy się poszukać śladów polskiej historii przy pomniku the Commando Memorial. Następnie pojedziemy nad jezioro Loch Ness na spotkanie z najsłynniejszym szkockim potworem Nessie. W Fort Augustus udamy się na spacer nad brzeg jeziora i będziemy mieli okazję podziwiać system śluz, które obniżają poziom wód Kanału Kaledońskiego zwany Schodami Neptuna. Do Edynburga wrócimy przez piękne doliny gór the Grampians. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie miasta: Palace of Holyroodhouse – królewska rezydencja w Edynburgu, Katedra St. Giles, The Scotch Whisky Heritage Centre gdzie oprócz możliwości śledzenia procesu powstawania słynnej szkockiej whisky można również pokusić się o zakup niewielkiego prezentu dla najbliższych…Czas na zakup pamiątek przy Princes Street – głównej ulicy handlowej miasta. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Wyjazd do Glasgow – największego miasta w Szkocji. Zwiedzanie m.in. Katedra św. Mungo, Provand’s Lordship – najstarszy dom mieszkalny w Glasgow, George Square – główny plac miasta, Kelvingrove Art Gallery and Museum – najbardziej popularne muzeum w Wielkiej Brytanii poza Londynem, zakupy na Argyle Street – głównej, najdłuższej ulicy miasta, będącej szkockim odpowiednikiem londyńskiej Oxford Street. Powrót do Ośrodka na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ: Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Londynu. Wizyta w mieście Shakespeara – Stratford upon Avon. Spacer po mieście, wizyta w domu pisarza, zakup pamiątek. Wieczorem przyjazd do Ośrodka Harcerskiego w Londynie na kolacje i nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie centrum Londynu, m.in. Parlament, Westminster Abbey, Big Ben, Downing Street, Trafalgar Square i Kolumna Nelsona, Pałac Buckingham, ostatnie zakupy, spacer w parku Greenwich, zdjęcie na południku „zero”. Wyjazd w kierunku Eurotunelu.

10 DZIEŃ: Przyjazd do miejsca zamieszkania ok. godz. 14.00

CENA: 2900zł/os

Cena nie zawiera (ok. 100f):
biletów na zwiedzanie obiektów i komunikację miejską

Cena zawiera:

  • CODZIENNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  • przejazd autokarem z DVD, WC, barkiem
  • przejazd Eurotunelem przez kanał La Manche – biletów do zwiedzanych obiektów
  • 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 7 lunchy (przygotowywane samodzielnie przez uczestników z prowiantu Biura)
  • zakwaterowanie w Ośrodku Harcerskim w Londynie (2 noce na materacach na wspólnej sali) oraz w Edynburgu (5 nocy); pokoje wieloosobowe, wspólne łazienki
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna 30000€ KL
  • 15000zł NNW + 1000zł bagaż
  • Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA!!!

Kanapki na drogę powrotną uczestnicy przygotowują samodzielnie z prowiantu Biura.
Prosimy zabrać ze sobą poduszkę, prześcieradło, śpiwór oraz klapki pod prysznic.
Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny paszport